مسابقه بی قراری ها


چشم انتظاری

  من از تو می نویسم و از اشک جاری ام

 از حد گذشته مدت چشم انتظاری ام

  انگار فرق می کند این بار ، ‌رفتنت

 یک جور دیگر است تب بی قراری ام

  من سعی می کنم که شبم را جلا دهم

 با گردسوز روشن امیدواری ام

  تعجیل کن در آمدنت ای صبور من

 گسترده نیست دامنه ی بردباری ام

  من کیستم که شعر بگویم برای تو

 باید افق دوباره بیاید به یاری ام

سید حسین هاشمی نژاد

 

اسلام علیک یا ابا صالح المهدی (عج)

       فرارسیدن اعیاد شعبانیه را خدمت همه دوستان تبریک و تهنیت عرض می نمایم . طبق سنوات گذشته امسال هم عید نیمه شعبان و تولد قطب عالم امکان بقیه الله الاعظم روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه را با برگزاری مسابقه عشق نوشته های  مهدوی تحت عنوان بیقراری ها گرامی میداریم .

 

موضوع : دلنوشته ها و اشعار و درد دل هایمان خطاب به مولایمان مهدی موعود .

 

نحوه ارسال آثار : گذاشتن پیام برای این متن .

 

مهلت ارسال : نیمه ماه مبارک رمضان

 

زمان اعلام نتایج : همزمان با عید فطر (پایان ماه مبارک رمضان)

 

خواهشمند است دوستان فقط آثار شخصی خود را برای شرکت در مسابقه ذکر نمایند و حتما آدرس ایمیل و وبلاگ خود را یاداشت نمایند .

یاد آور می شود از میان پیامهای گذاشته شد به نفرات برگزیده جوایزی اهدا می گردد که برگ سبزی است تحفه درویش و سله همه ما با مولایمان انشا الله.

 

باشد ظهور کنی ای عزیز

/ 76 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهران ابراهیمی

واگویه ای با حضرت حجت ( عجل الله تعالی فرجه الشریف) آنکه منتقم خون شهید کربلاست ...................................... سلام بر یوسف زهرا (س) سلام بر طاووس آل محمد(ص) سلام بر برج مراقبت عالم امکان سلام بر مهدی خوبان و سلام و درود بر سبزترین موعود هنوز خواب مرحوم آیت الله نایینی ( ره) بر سریر اذهان درخشان است : رؤیای صادقه ای بر گرفته از حالت عرفانی مکاشفه که بر فطرت پاک آن مرحوم بزرگوار به سان رودی زلال جاری و روان می شود . ایشان کشور ایران را به صورت قلعه ای در حال ریزش و و ویرانی نظر می کنند که امام زمان ( عج ) مانع ریزشش گشته و می فرمایند تا زمانیکه ایران شیعه خانه ما اهل بیت است مانع ویرانی و سقوطش می شویم . آری ، امداد امام عصر ( ارواحنا فداه ) را در سرنگونی رژیم منحوس طاغوت و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، هشت سال دفاع مقدس و سراسر روزهای پر تلاطم نهال انقلاب و نظام اسلامی مشاهده کردیم که به حق از ویرانی سرای شیعه جلوگیری نمودند . و الیل اذا یغشی ( قسم به ظلمت دوران غیبت امام زمان ( عج)) و النهار اذا تجلی ( و قسم به نورانیت دوران ظهور ولی عصر( عج))

مهران ابراهیمی

ادامه(قسمت دوم) سوگند یاد می کنیم کسانی که مشتاق زیارت امام زمانند به لوح پاک دل بدانند که امام و سرورشان شیفته و مشتاقتر به دیدنشان است . امام زمان ( عج ) به یاد شیعیان است ؛ شیعیانی که از فزونی طینت آل محمدند . عالم وارسته و فاضل برجسته ، سیّدبن طاووس ( ره) ، از کسانی بود که طنین دلربا و آوای دلنشینش را می شتاخت و می شنید که می فرمایند : خدایا , شیعیان از ما هستند . آنها از کثرت طینت ما خلق گشته اند . خدایا ، اگر کفه حسنات آنها در روز بازپسین سبک گشت از کفه حسنات ما آل محمد ( ص) بر کفه شیعیانمان بگذار . خدایا در مقابل دشمنان ما آانها را مؤاخذه مکن . نظر نما و تأملی پس نظر که شیعیان چه اندازه و چه سان در محظر امامشان عزیز و گرامی اند . اما چه شیعه ای ؟ با چه شرح و احوالی ؟ با چه سیرتی ؟ باب الحوا ﺋج حضرت موسی بن جعفر ( علیهما السلام ) می فرما یند : خوشا به حال شیعیان ما که متمسکند به ریسمان آل محمد (ص) در زمان غیبت امام زمان ما و ثابتند بر دوستی و تولّی ما و تبرّی می جویند از دشمنان ما . آنها از ما هستند و ما از آنها ییم . انبیا از آنان خوشحال و خوشنودند وما هم .

مهران ابراهیمی

ادامه(قسمت سوم) آری ، شیعیان کسانی هستند که بر قیام ﺑﻘﯿﻪ الله الاعظم ایمان راسخ و یقینی دارند و ولایت اهل بیت عصمت و طهارت را اقامه می نمایند . آنها انفاق و کمک می نمایند ؛ چنانکه در آیه سه سوره مبارکه بقره بدان اشاره گشته است . علم جلیل القدر میرزا مهدی اصفهانی ( ره) نقل می کند شبی در وادی السّلام نجف بر سر قبر هود پیغمبر با چشمانم امام زمان ( عج ) را زیارت کردم که روی سینه مبارکشان ، نور سبز رنگ خیره کننده ای این جمله را ساطع می نمود : (( طلب معارف غیر از طریق ما اهل بیت مساوی با انکار ما آل محمد است و خدا من را به پا خواهد داشت . )) روایت را وارد است که حضرت امام حسن عسگری (ع) می فرمایند : امام زمان را اذیت می کنند آنانکه واجد معارف دینی نمی باشند .

مهران ابراهیمی

ادامه (قسمت چهارم) همان امامی که سنگ صبور سرشت سوزناک بی قرار _ و در خلسه انتظار _ شیعیان است و دل های خوبان عالم را برده است ؛ چندانکه پیشوای جهان تشیع حضرت امام جعفر صادق (ع ) _که شش نسل قبل آن حضرت است_ چوب بر دستان مبارک گرفته و گریه می کنند و می فرمایند : (( یا ﺑﻘﯿﻪ االه یا حجت بن الحسن ، غیبت تو خواب را از چشمانم ربوده است .)) همچنین بزرگوار در جای دیگر می فرمایند : (( ما آل محمد همیشه در حزن و اندوهیم تا هنگامه ای که امام زمان ظهور کند .)) یا بن الحسن ، در این وانفسای غیبت امری عیانتر از باطل و چیزی مخفی تر از حق نیست ؛ زمانه ای مالامال و لبریز از بدی ها ، ظلمت ها ، ستم ها ، رنج ها ، نا عدالتی ها و... عصر و دورانی که حضرت امام حسن عسگری ( ع) درباره اش به علی بن مهزیار می فرمایند : قایم آل محمد از دست شما و به خاطر اعمال شما مردمان باید در بیابانهای دوردست زندگی کند .

مهران ابراهیمی

ادامه (قسمت 5) باید بر خود تشری از جنس وجدان زلال و آسمانی زد و پرسید به راستی ما چگونه مردمانی هستیم ؟ واقعا چگونه منتظرانی هستیم ؟ اصلا چه طور و چه سان دم از انتظار می زنیم ؟ آیا این انتظاری کاذب و تو خالی و فریبنده نیست ؟ چه کرده ایم ؟ بله ، هر کس از امام زمانش ببرد و دور شود فاسق است و آنکه با امامش پیمان و میثاقی از سر صدق و وفا بسته باشد با شادی او ، شاد و با اندوهش ، محزون و غمگین می شود . مجنون انتظار ، لیلی ندیده مست و مات است ! مجنون انتظار ، لیلی ندیده دیوانه و خراب است ! مجنون انتظار ، لیلی ندیده مبهوت و گرفتار است ! مجنون انتظار را عجیب نیست که بمیرد پیش از آنکه ببیند !

مهران ابراهیمی

ادامه (قسمت6) ای صاحب عصر و زمان ، ای محور کاینات ،ای قلب عالم هستی ، ای سبب خلق جهان ، ای جامع جمیع خصوصیات انبیا گذشته و آل محمد ( ص) ، ای منتقم خون شهید کربلا ، ای صمصام المنتقم ، ای صدیق اکبر ، ای قران ناطق ، ای کسی که روح القدس ملازم و در رکاب توست ، ای کسی که فرجت یوم الله است ، ای واسطه رزق موجودات ، ای کعبه مقصود ، ای پناه بی پناهان ، ای همه هستی ما ، ای امید ضعفا ، ای احیا کننده دین ناب محمدی و ای سبزترین موعود؛ ما مردمان از تو امان می خواهیم چرا که یتیمیم ؛ یتیمان آل محمد . همانگونه که پدر بزرگوارتان فرمودند : یتیم آن کسی نیست که پدرش را از دست داده بلکه کسی یتیم است که از امام زمانش جدا شده و واجد معارف حقه دین نباشد .

مهران ابراهیمی

ادامه (قسمت7) ما را به یتیمی مان ببخش، به بی نوایی و جاهلی مان عفو کن ، ای کسی که در بیان مقام رفیع وشوکت عظیم و شکوه سطوتت در کتاب انجیل برنابا حضرت عیسی ( ع ) که روح اللهی را مقام است می فرمایند : (( من افتخار می کنم که بند نعلین حضرت ﺑﻘﯿﻪ الله را در زمان ظهور می بندم . )) باز مشتاق و چشم به راه سحرگاهانیم برای زمزمه و ترنم دعای عهد ؛ عهد و میثاقی دوباره با امام و سرورمان . ششمین گل مسند امامت و هشتمین گلبرگ اریکه عصمت می فرمایند : هر کس چهل صباح این دعا را بخواند از یاوران قایم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد خداوند وی را از قبر بیرون آورد و در خدمت حضرتش باشد و حق تعالی به هر کلمه هزار حسنه او را عنایت فرماید و هزار ﺳﯿﺌه از وی محو نماید .

مهران ابراهیمی

ادامه(قسمت8) ای خدای عز و جل و ای محبوب ازلی و ابدی ، بر ما منّت نهادی و آن یاقوت درخشنده و یوسف آل محمد ( ص ) یعنی حجت کبرای مطلق حضرت مهدی ( ارواحنا فداه) را به چونان قرار دادی تا بتوانیم با او ارتباط بر قرار کنیم ؛ از تو خواستاریم منّتی دیگر بر روسیاهان درگاه الوهیت و شرمساران آستان کبریاییت نهی و چشمهای تار و غمبار و اشک آلودمان را به یک دیدن جمال عظیمش سرمه کشی . و ای آقا و سپهدار نیکی ها ، ای سیّد خوبی ها ، ای سرور ابرار و ای سالار اخیار ، همانگونه که اذن و رخصت فرمودی بگذار در این زمانه مصاﺋب و دوره شداﺋد با چشمهایی بارانی ودستهایی آسمانی و انتظارهایی جهانی و دلهایی آکنده از سرود فرج ، صدا زنیمت : (( یا ابا صالح المهدی ادرکنی . ))

مهران ابراهیمی

بسم رب المهدی با سلام و درود در مورد مطلبی که فرستادم باید از اینکه قطعه ادبی ام کمی طولانی بود عذرخواهی کنم و به علت محدودیت در 8 بخش فرستادم . البته پست های اولم ناقص در اومد چون نمی دونستم محدودیت داره. قطعه ادبی دیگری هم نگارش کرده ام که ان طولانی تر است که از ذکرش در اینجا خودداری می کنم. به امید ظهور هر چه سریع تر اقا یا علی

محمد حسيني مقدم

اگر انگیزه ای برای ادامه دادن بود شعرهای مهدوی ام را می گذاشتم روی وبم ولی نمی توانم به روز شوم خسته ام